Střípky z Tenerife III. – Národní park El Teide

Národní park El Teide je největší turistickou atrakcí ostrova Tenerife. Není se čemu divit. Toto místo je geologicky velmi rozmanité, nabízí úžasné výhledy na skalní útvary hýřícími barvami od vulkanicky černé až po sírově žlutou, na rozsáhlou kalderu, lávová údolí i měsíční krajinu kolem. Z vrcholu nejvyšší hory celého Španělska Pico del Teide (3718 m) pak můžete shlédnout celý ostrov, i sousední ostrovy Kanárského souostroví. Park El Teide je od roku 2007 pod ochranou Světového dědictví UNESCO a je nejnavštěvovanějším národním parkem Evropy. Návštěvníci míří zdolat nejvyšší horu ať už od parkoviště u silnice, nebo nejprve s využitím lanovky, přespání také nabízí horská chata Altavista Refugio (21-25 euro/noc). Ti méně ambiciózní si můžou užívat magickou krajinu pod sopkou, která se podobá té na Měsíci a je protkaná spousty turistických stezek. Na své si také přijdou dálkoví běžci, cyklisti a horolezci.

CZ | Roques de Garcia se sopkou Pico del Teide (3 718 m) – tento čarokrásný geologický útvar okouzlil již mnohé a snad i proto byl zobrazen na jedné ze španělských bankovek ještě před přijetím eura.

EN | Roques de Garcia with the volcano Pico del Teide (3718 meters) – the breathtaking geological formation has enchanted many people already, perhaps that´s why it was also displayed on one of the Spanish banknotes before accepting Euro as a new currency.

CZ | Stín sopky Pico del Teide je zajímavý přírodní fenomén, který můžete spatřit z více míst ostrova Tenerife. Nejlepší místo na jeho pozorování je však ze samotného vulkánu. Doporučuji proto rezarvaci na přenocování na horské chatě Altavista Refugio (3620 m), odkud budete mít úžasný výhled na tento jev jak při východu, tak při západu slunce. Vulkán Pico del Teide (3 718 m) je svojí celkovou výškou kolem 7000 m od mořského dna třetí nejvyšší sopkou světa a její stín téměř 200 km je považován za nejdelší na světě!

EN | The shadow of Pico del Teide is an interesting natural phenomenon that can be seen from several spots on the island of Tenerife. Best place on his observation, however, is the volcano itself. I therefore recommend to do booking for an overnight stay in a hut Altavista Refugio (3620 m), where you have superb views of this phenomenon at sunrise and sunset time as well. Volcano Teide (3718 m) is its overall height of about 7,000 m from the seabed third world´s highest volcano and its shadow of 200 km is considered as the longest in the world!

CZ | Tenerife je považováno za jedno z nejlepších míst světa na pozorování hvězd. Díky minimálnímu světelnému znečištění můžete nerušeně pozorovat noční oblohu. Nejlepší místo k tomu je samozřejmě z nejvyšší hory Pico del Teide (3 718 m). Noc na horské chatě Altavista Refugio (3.260 m) byla magicky krásná.

EN | Tenerife is considered one of the best places in the world for stargazing. Thanks to it´s minimal light pollution you can watch the night sky very easily. The best place to do this is from the highest mountain of Spain – Pico del Teide (3,718 meters). The night at Altavista Mountain Refuge (3.260 m) is just magically beautiful.

CZ | Sopka Pico Viejo (3135 m) je druhou nejvyšší horou ostrova Tenerife. Náleží k národnímu parku El Teide a její kráter má 800m v průměru. Dostanete se k ní po necelé hodině chůze od vrcholu lanovky na Pico del Teide. Z jejího vrcholu je krásný výhled na kalderu pod ní a také na další ostrovy Kanárského souostroví – na La Gomeru, Gran Canarii a La Palmu.

EN | The volcano Pico Viejo (3135 m) is second highest mountain of Tenerife island. It belongs to the National park of El Teide and it´s carter has 800 m diameter. You can get there after not even one hour of hiking from the end of El Teide Cable car. From the top of volcano, you will get amazing view on the caldera below and also on other islands of Canarians – La Gomera, Gran Canaria and La Palma.

 

Přečtěte si také:

Střípky z Tenerife I.

Střípky z Tenerife II. – města

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *