Ucelený blog o našem 1 roku práce a cestování najdete na Nový Zéland 2012-2013. Web je zaměřen na praktické tipy zejména pro backpackery (baťůžkáře, kteří mají hluboko do kapsy), ale také si zde můžete přečíst o přírodních památkách NZ, které jsme samy navštívily (a nebylo jich za ten rok málo) 🙂

Jak se to všechno událo?

Po skončení mého studia na vysoké škole v květnu 2011 a po již druhém pobytu na Work&Travel v USA, kde mi cestování doslova učarovalo, jsem se rozhodla odjet na rok na Working Holiday visa na Nový Zéland. Mělo to být moje první cestování na déle než půl roku.

S mojí spolucestovatelkou Ivčou, nalezenou přes inzerát na internetu, jsme si koupily auto, náš domov na kolečkách, a život backpackerů mohl začít! Myslím, že tento typ cestování člověka nejvíce změní, posune se mu žebříček hodnot a ukáže se, co je opravdu důležité a co již méně (třeba, že sprcha není potřeba každý den, a když ji máte, není to samozřejmost,  a že ztracený hřeben není katastrofa) 🙂 , a že nejlepší zážitky jsou vždy spojeny s fajn lidmi, které na cestě potkáte. Toto je ta pravá škola života, kterou žádná instituce nenahrad. Tyto intenzivní zážitky nezískáte, když budete sedět doma a jednou za rok pojedete na dovolenou.

Spoustu pratických info najdete na našem blogu

Na Novém Zélandu jsme strávily celý rok, od března 2012 do března 2013. O našich zážitcích jsme spolu s Ivčou Niklovou vytvořily přehledný cestovatelský blog se spoustou praktických informací a rad, která místa určitě nevynechat a která můžete klidně oželet, protože to jsou jen komerčně nafouknuté balonky lákající z turistů peníze. Najdete zde také, jak hledat práci, co dělat, když vás chce zaměstnavatel ošidit (ano, na Zélandu fungují dobře „odbory“), a jak si Zéland užít a přitom neutratit všechny úspory. Výběr nejlepších fotografií najdete ve fotogalerii.

Za penízky vydělané prací na Novém Zélandu jsme si také zajely na vánoční prázdniny na Cookovy ostrovy, o čemž si můžete na našem webu také přečíst. Přidala jsem i informace o krátké návštěvě Bangkoku a Tai-pei, kde jsem strávila svoje dva stopovery po cestě na/ze Zélandu.

NP Tongariro s dominantou Mt. Ngauruhoe, severní ostrov Nového Zélandu

Nelson Lakes NP, jižní ostrov Nového Zéland

Užitečné tipy:

Plánujete vyrazit na Nový Zéland na dovolenou nebo delší pobyt na Working Holiday visa?

Inspirujete se na našich webových stránkách:

Ubytování

Kromě hostelů, kteří jsou spíše pro mladé cestovatele, jsou k dispozici i levnější soukromé pokoje, pokud byste raději více pohodlí. Využijte k rezervaci šikovný vyhledávač Booking.com nebo zkuste Airbnb.com, kde můžete dostat drobnou slevu na vaši první rezervaci.

Cestování

Zéland je tzv. backpackerovská destinace. Ať už sem jedete na dlouhodobější pobyt na WH víza nebo jen na turistická víza na dovolenou, vždy se vyplatí si koupit nebo půjčit auto. Doprava autobusy je zde totiž velice omezená a na spoustu nádherných míst se jinak, než autem nedostanete.  S Ivčou jsme strávily v našem autíčku téměř celý rok, kromě pár zimních měsíců.

Doporučujeme skouknout weby:

Pojištění

Pojištění do zahraničí je vždycky velká položka na seznamu nákladů na cesty. Snad nejvýhodnější pojištění pro krátké i dlouhé cesty nabízí AXA Assistance, která se chlubí 50% slevou – pro sjednání klikněte na tento link. Pro uvedení na pravou míru – zřejmě to není sleva 50% z původní částky (kdo ví, kolik je původní částka?), každopádně pojištění od nich vychází jako jedno z nejlevnějších a zároveň s dobrým krytím.

  • O tom, jak funguje pojištění v ČR a pojištění na dlouhodobých cestách v zahraničí jsem sepsala samostatný článeček.

Emerald Lakes v NP Tongariro, jednom z nejhezčích parků Nového Zélandu


Líbil se vám tento článek?

Pozvěte mě za něj na virtuální kafe 🙂
Podpoříte tak vznik dalších článků.

Buy Me A Coffee


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *