Ucelený blog o našem 1 roku práce a cestování najdete na Nový Zéland 2012-2013. Web je zaměřen na praktické tipy zejména pro backpacker (baťůřkáře, kteří mají hluboko do kapsy), ale také si zde můžete přečíst o přírodních památkách NZ, které jsme samy navštívily (a nebylo jich za ten rok málo) 🙂

Jak se to všechno událo?

Po skončení mého studia na vysoké škole v květnu 2011 a po již druhém pobytu na Work&Travel v USA, kde mi cestování doslova učarovalo, jsem se rozhodla odjet na rok na Working Holiday visa na Nový Zéland. Mělo to být moje první cestování na déle než půl roku.

S mojí spolucestovatelkou Ivčou, nalezenou přes inzerát na internetu, jsme si koupily auto, náš domov na kolečkách, a život backpackerů mohl začít! Myslím, že tento typ cestování člověka nejvíce změní, posune se mu žebříček hodnot, ukáže se, co je opravdu důležité a co již méně (třeba, že sprcha není potřeba každý den, a když ji máte, není to samozřejmost,  a že ztracený hřeben není katastrofa) 🙂 , a že nejlepší zážitky jsou vždy spojeny s fajn lidmi, které na cestě potkáte. Toto je ta pravá škola života, kterou žádná instituce nenahradí, ani tyto intenzivní zážitky nezískáte, když budete sedět doma a jednou za rok pojedete na dovolenou.

Spoustu pratických info najdete na našem blogu

Na Novém Zélandu jsme strávily celý rok, od března 2012 do března 2013. O našich zážitcích jsme spolu s Ivčou Niklovou vytvořily přehledný cestovatelský blog se spoustou praktických informací a rad, která místa určitě nevynechat a která můžete klidně oželet, protože to jsou jen komerčně nafouknuté balonky lákající z turistů peníze, jak hledat práci, co dělat když vás chce zaměstnavatel ošidit (ano, na Zélandu fungují dobře „odbory“), jak si Zéland užít a přitom neutratit všechny úspory. Výběr nejlepších fotografií najdete ve fotogalerii.

Za penízky vydělané prací na Novém Zélandu jsme si také zajely na vánoční prázdniny na Cookovy ostrovy, o čemž si můžete na našem webu také přečíst. Přidala jsem i informace o krátké návštěvě Bangkoku a Tai-pei, kde jsem strávila svoje dva stopovery po cestě na/ze Zélandu.

NP Tongariro s dominantou Mt. Ngauruhoe, severní ostrov Nového Zélandu

Nelson Lakes NP, jižní ostrov Nového Zéland

Užitečné tipy:

Plánujete vyrazit na Nový Zéland na dovolenou nebo delší pobyt na Working Holiday visa?

Inspirujete se na našich webových stránkách:

Ubytování

Kromě hostelů, kteří jsou spíše pro mladé cestovatele, jsou k dispozici i levnější soukromé pokoje, pokud byste raději více pohodlí. Využijte k rezervaci šikovný vyhledávač Booking.com nebo zkuste Airbnb.com, kde přes moje stránky dostanete slevu 997 Kč na vaši první rezervaci (nad 1 800 Kč).

Emerald Lakes v NP Tongariro, jednom z nejhezčích parků Nového Zélandu

Facebook komentáře
Sdílet tento příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *