Ucelené webové stránky, které se věnují našemu životu a cestování po této přírodně i kulturně rozmanité zemi, najdete na Nový Zéland 2012-2013. Web je zaměřen zejména na tzv. baťůžkáře (backpackery), kteří mají zpravidla do kapsy hluboko, ale najdete zde i spoustu užitečných informací o přírodních památkách a dalších zajímavých místech, která stojí za navštívení i pro vás ostatní, kteří jste se rozhodli procestovat Nový Zéland jen v kratší době v rámci své dovolené.

Po skončení mého studia na vysoké škole v květnu 2011 a po již druhém pobytu na Work&Travel v USA, kde mi cestování doslova učarovalo, jsem se rozhodla odjet na rok na Working Holiday visa na Nový Zéland. Mělo to být moje první cestování na déle než půl roku.

S mojí spolucestovatelkou Ivčou jsme si koupily auto, náš domov na kolečkách, a život backpackerů mohl začít! Myslím, že tento typ cestování člověka nejvíce změní, posune se mu žebříček hodnot, ukáže se, co je opravdu důležité a co již méně (třeba že sprcha není potřeba každý den a ztracený hřeben není katastrofa) 🙂 , a že nejlepší zážitky jsou vždy spojeny s dalšími fajn lidmi, které na cestě potkáte. Toto je ta pravá škola života, kterou žádná instituce nenahradí, ani tyto mnohdy intenzivní zážitky nezískáte, když budete sedět doma a jednou za rok pojedete na dovolenou.

Na Novém Zélandu jsme strávily celý rok, od března 2012 do března 2013. O našich zážitcích jsme spolu s Ivčou Niklovou vytvořily přehledný cestovatelský blog se spoustou praktických informací a rad, která místa určitě nevynechat a která můžete klidně oželet, protože to jsou jen komerčně nafouknuté balonky lákající z turistů peníze, jak hledat práci, co dělat když vás chce zaměstnavatel ošidit,  jak si Zéland užít a přitom neutratit všechny úspory. Výběr nejlepších fotografií najdete ve fotogalerii.

Za penízky vydělané prací na Novém Zélandu jsme si také zajely na vánoční prázdniny na Cookovy ostrovy, o čemž si můžete na našem webu také přečíst. Přidala jsem i informace o krátké návštěvě Bangkoku a Tai-pei, kde jsem strávila svoje dva stopovery po cestě na/ze Zélandu.

NP Tongariro s dominantou Mt. Ngauruhoe, severní ostrov Nového Zélandu

Nelson Lakes NP, jižní ostrov Nového Zéland

Užitečné tipy:

Plánujete vyrazit na Nový Zéland na dovolenou nebo delší pobyt na Working Holiday visa?

Inspirujete se na našich webových stránkách

Nový Zéland průvodce Lonely Planet

Ubytování

Kromě hostelů, kteří jsou spíše pro mladé cestovatele, jsou k dispozici i levnější soukromé pokoje, pokud byste raději více pohodlí. Využijte k rezervaci šikovný vyhledávač www.booking.com, nebo zkuste www.airbnb.com, kde přes moje stránky dostanete slevu 725 Kč na vaši první rezervaci (nad 1 800 Kč).

Letenky

Zkuste se také podívat na výhodné letenky přes vyhledávač:

Emerald Lakes v NP Tongariro, jednom z nejhezčích parků Nového Zélandu

Facebook komentáře
Sdílet tento příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *