1) Objevování nových míst, lidí, kultur, ale i poznávání sebe sama.

2) Uspořádají se vaše vztahy – zůstanou jen ty hluboké a opravdové, ty povrchní se vytratí.

3) Minimalizace věcí – člověk přestává být otrokem materiálních věcí, když zjistí, že je sebou všechny v batohu stejně neunese. Zůstanou jen ty opravdu potřebné a vy se cítíte mnohem lehčí.4) Učení se novým věcem při cestování je přirozeným jevem – např. najednou jsem zjitila, že se chci dobrovolně naučit španělsky, i když jsem se doposud považovala za jazykového antitalenta.

5) Během cestování potkáváme spoustu lidí s rozmanitými životními příběhy a různými názory. Můžeme se jimi inspirovat na naší vlastní cestě životem.

6) „Náhody“ se dějí častěji a jsou viditelnější. Člověk se během cestování stává otevřenější a vnímavější k životu kolem i k sobě samému. Více naslouchá své intuici, protože často přichází do nových neznámých situací, o kterých nemá dostatek informací, takže naslouchat jemným niterným vibracím se jeví jako to nejpřirozenější a nejjednodušší řešení.

7) Překračování komfortní zóny – tím  dochází k lepší adaptaci na jakékoli životní podmínky a k urychlení seberozvoje. Také nejsilnější vzpomínky máme právě na ty situace, které byly mimo naši komfortní zónu.

8) Intenzivní učení životem samým – na rozdíl od školy, kde žijeme v jakémsi chráněném prostředí a opravdový život probíhá tam venku za okny, jsme vystaveni novým situacím, které můžeme/musíme vyřešit po svém a můžeme si dovolit dělat chyby, za což bychom byli ve škole trestáni. Při cestování je chybování pouhým zdrojem nových zkušeností a děláme je na vlastní zodpovědnost. Chcete se posunout dále – chybujete! Co nejdříve a co nejvíce! Chyby = cenné životní zkušenosti.

9) Každá nová cesta je jakýmsi životním restartem! Na co jsme dříve „neměli čas“ nebo energii, najednou přijde samo (např. ranní joga). Dostaneme nové nápady a nabudeme klidu a míru, protože máme čas a prostor obrátit se do sebe a být šťastní teď a tady.

10) S novými obzory, které se nám otevírají během cestování, zjistíme, že svět je velice propojený. I když lidé mluví různými jazyky a mají někdy až propastně rozdílné zvyky, podstata člověka zůstává stejná. Staneme se tak tolerantnějšími a otevřenějšími k rozdílům bez potřeby odsuzování druhých.

2 komentáře “10 důvodů proč cestovat aneb Co mě baví na cestování

 • Všechno napsané výše je pravda:).
  Co mne fascinuje na cestování, je jídlo…tak jak jsou rozmaniti lidé, tak je nádherně rozmanitá chudá či bohatá strava!
  Prostě multi kulti.
  Důležité je mít nebe nad hlavou, pohodovou mysl a úsměv na tváři přes všechny ty auvej zkušenosti !!! A i o tom je cestování

  • Děkuji, Káťo, za hezký komentář. To jsem ráda, že nejsem v mojí fascinaci jídlem sama 🙂 Hlavně při cestování po Jižní Americe minulý rok jsem si jídlo velmi užívala a i při low-budget cestování to nebyl problém, protože hlavně v Kolumbii a Peru bylo jídlo velmi levné a také rozmanité – jak píšeš – multi kulti 😀
   A souhlasím – s pozitivním naladěním jde samozřejmě všechno líp!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *